Ob svetovnem dnevu čebel smo se z otroki pogovarjali o pomenu čebel in drugih koristnih žuželk za naš vrt. Odločili smo se, da jim pripravimo prijeten kotiček, zato smo izdelali hotel za žuželke.
Najprej smo se pogovarjali o tem, kako velike so žuželke in kakšno bivališče bi potrebovale. Otroci so se spomnili, da imamo pri šoli že hotel za žuželke, zato smo si ga ogledali in poiskali ideje za izdelavo svojega. Opazovali smo, kako je zgrajen, iz katerih materialov je narejen in kje je postavljen.
Na lokalni žagi smo pridobili nekaj odpadnega lesa. Pred izdelavo sem otrokom pripravila preprost načrt hotela za žuželke, po katerem so lahko sledili posameznim korakom dela. Iz lesenih desk smo sestavili ogrodje hotela, nato pa razmišljali, s čim bi ga lahko napolnili.
V okolici vrtca smo nabrali storže, vejice in liste, eden izmed dečkov pa je od doma prinesel seno. Ker smo želeli zbrati še več materiala, smo se odpravili tudi v bližnji gozd, kjer smo poiskali dodatne naravne materiale za polnjenje hotela. Otroci so z velikim zanimanjem sodelovali pri zbiranju in nato skrbno razporejali materiale v posamezne predelke hotela.
Ko je bil hotel dokončan, smo ga postavili ob naš vrt, kjer bo nudil zavetje različnim žuželkam. Zdaj bomo z zanimanjem spremljali, katere žuželke ga bodo obiskale.