• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

ZRCALVE (oddelek 13, oktober 2020 – februar 2021)

V mesecu oktobru smo brali zgodbo Zrcalce, ki jo je napisal Grigor Vitez. Tako so se otroci gledali v zrcalo in narisali lastni portret. Izdelali so si svoje kamišibaje, slike v zgodbi ter jih pripovedovali. Igrali smo na ritmične instrumente in z lutkami igrali pripravili predstavo. Dela smo si naložili kar veliko, ampak ga zaradi Corona krize nismo dokončali.

Ob povratku v vrtec sva se s sodelavko odločili, da nadaljujemo kar s to tematiko. Tako smo osvežili stvari, ampak stvari še nismo zaključili, saj otroci še vedno posežejo po kamišibaju, ki je ostal v vrtcu.

V preteklih dneh smo se posvetili tudi Francetu Prešernu. Nekaj otrok ga je prepoznalo po sliki, spoznali so zgodbo o njegovih »figah« ter poslušali pesem Povodni mož. Ob koncu smo se posladkali s suhimi figami.

Zapisali: Valerija Par in Petra Renat