Zaključna prireditev v enoti Vuhred (7. 6. 2019)

Letošnjo zaključno prireditev smo si v enoti Vuhred zamislile nekoliko drugače. Odločile smo se, da na sproščen in zabaven način vsem prisotnim predstavimo igre, delo in navade iz naše preteklosti. Medse smo povabile:

• Društvo kmečkih žena Vuhred, katere so skupaj z otroki pekle miške, grabile in spravljale seno, ter pripravile pogostitev (različne namaze, sokove …);
  • gospo in gospoda Sušek, katera sta z otroki izdelovala vetrnice in punčke iz cunj;
  • Folklorno skupino Lije Kovač Vuhred, katera je otrokom predstavila ljudske plese ter jih za zaključek tudi enega naučila.

Otroci in starši pa so se lahko preizkusili tudi v skakanju v žakljih in hoji s hoduljami.

Popoldne, v katerem smo se vrnili v preteklost, v čas otroštva naših babic in dedkov,  je bilo poučno, zabavno in zelo zanimivo!

Zapisale strokovne delavke enote Vuhred