• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

Vodna učna pot Dobrava

V mesecu oktobru smo bili na mnogih daljših pohodih. Izbirali smo različne poti, smeri, čez polje, v gozd, ob reki. Med potjo smo premagovali ovire, se vzpenjali, hodili navzdol,  se sklanjali, hodili po različnih terenih. Med drugim smo spoznali vodno učno pot ob reki Dravi. Iz vrtca smo se odpravili proti obvoznici, jo prečkali in nato nadaljevali po poti za pešce proti Dobravi. Na poti smo opazovali naravo, delo na polju, prisluhnili šelestenju listov pod nogami, šteli drevesa. Na začetku učne poti so nas na bližnjem travniku pozdravile ovce. Otroci so bili navdušeni, saj imajo le redki priložnost, da jih vidijo. Med potjo smo sledili oznakam, se ustavljali ob tablah s poučnimi zapisi, iskali zaklad. Opazovali smo gozd, reko, ki je bila žal polna odpadkov. Prečkali smo viseči most, se ustavili pri “pupenludlu”(možaku, ki je zbiral punčke – pupe, puže) in nato malicali na ravnini pri kapelici. V vrtec smo se vrnili po bližnici čez polje.

Prehodili smo del poti, naslednjič pa bomo prehodili še preostanek do ribnika Reš. Na poti smo se vedli odgovorno do narave in vse odpadke odnesli  s seboj na ustrezno mesto.