• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

Vadbena ura v telovadnici, oktober 2021 (oddelek 7)

Za prvič je bilo odlično. Res smo že nekajkrat nameravali tja, vendar smo do sedaj raje izkoristili gibanje na prostem. Tudi igralnica omogoča vsakodnevne gibalne minutke, pa tudi zračimo lahko dobro, zato s telovadnico nismo hiteli. Po ogrevanju z različnimi oblikami teka in hoje smo se razgibali, z gimnastičnimi vajami ogreli, nato pa so se otroci preko poligona spoznavali s posameznimi orodji. Otroci so bili razdeljeni v dve skupini, in ker jih je bilo na splošno malo, ni bilo čakanja. Gibanje je potekalo tekoče. Težav z izvedbo niso imeli, imeli pa so jih s poslušanjem in navodili. Razumljivo je, da so otroci pri novih stvareh vznemirjeni, neučakani, vendar je upoštevanje navodil nujno potrebno  zaradi varnosti. Otroci so dokaj spretni, nekateri zelo tekmovalni. Postavitev orodij sva med vadbo spreminjali, da je bilo otrokom zanimivo in so lahko svoje sposobnosti preizkušali na različne načine. Izvajali so različne elementarne vaje:  hodili, tekli, lezli, se plazili, plezali, skakali, kotalili.