• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

Učili smo se programiranja (Oddelek 3 – Marec 2021)

Pozdravljeni.

Z učenci sedmih razredov, ki obiskujejo izbirni predmet Urejanje besedil smo izdelali tri različne programe, s katerimi so pet in šestletniki v vrtcu preizkušali micro:bite. Igra Potovanje elektrike deluje tako, da na matriki z diodami prikaže napetost. Na tak način so otroci spoznavali prevodnost materialov. Z drugo igro so otroci spoznavali števila do 6. Program deluje tako, da ob pritisku na A+B pokaže naključno število od 1 do 6, nato je treba na tipko A pritisniti toliko krat kot je bilo prikazano število. Na koncu z pritiskom na tipko B preverimo rešitev. Tretji program Dvojiška števila prikaže naključno število med 1 in 6. Naloga igralca je, da iz tabele razbere kako se prikazano število zapiše v dvojiškem zapisu in vnese število z kombinacijo tipk A in B, pri čemer tipka A predstavlja vrednost 0, tipka B vrednost 1. Ob pravilnem vnosu se prikaže smeško, sicer kisel obraz. Za konec so se otroci preizkusili še v programiranju brez računalnika.

 

Lep pozdrav.

Boštjan Ledinek

Skip to content