• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK V VRTCU RADLJE, 17.11.2023

Tradicionalni slovenski zajtrk je glavni dogodek dneva slovenske hrane, ki ga obeležujejo že od leta 2012 vsak tretji petek v mesecu novembru. Projekt Tradicionalni slovenski zajtrk je bil na pobudo Čebelarske zveze Slovenije prvič organiziran leta 2011 z namenom ozaveščanja najmlajših o pomenu kmetijstva, živilske industrije, čebelarstva in varovanja okolja. Tradicionalni slovenski zajtrk je v znamenju kruha, žit in izdelkov iz žit. V petek, 17. 11.2023, so vse šole in vrtci beležili Tradicionalni slovenski zajtrk pod sloganom »Kruh za zajtrk – super dan!«. Kruh je poleg masla, mleka, medu in jabolka ali drugega slovenskega sadja ena od sestavin, ki skrbi za naše zdravje.

Tudi naš vrtec Radlje ob Dravi je na ta dan je poskrbel za Tradicionalni slovenski zajtrk. Vse skupine smo se ob 8.00 uri  zjutraj zbrale v večnamenskem prostoru. Obiskali so nas poleg čebelarjev še župan mag. Alan Bukovnik, direktorica občinske oprave in naš ravnatelj Damjan Osrajnik. Čebelarja sta povedala veliko zanimivosti o čebelah in pri tem otrokom nadzorno prikazala čebele v panju in kakšna mora biti čebelarska obleka. Ob zaključku smo se zahvalili vsem za obisk in sodelovanje s drobnim darilcem, ki smo ga naredili in izdelali skupaj z otroki.  Ob tej priložnosti se najlepše zahvaljujemo čebelarjema Čebelarske zveze Slovenija za obisk in predstavitev.

  

 

Skip to content