• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

Tematski sklop “Gasilec, gasilka” (oddelek 6 – oktober, november 2019)

Za zaključek našega tematskega sklopa “GASILEC, GASILKA” smo si danes lahko po predhodnem dogovoru ogledali gasilski muzej v Radljah ob Dravi. Sprejel nas je gospod Slavko, ki je že 50 let aktivni član gasilskega društva Radlje. Gasilski muzej je muzej gasilcev, oziroma delo g. Slavka. Seveda so mu pri tem pomagali tudi drugi prostovoljni gasilci. V gasilskem muzeju smo videli razne stare slike gasilcev, veliko pokalov in staro gasilsko opremo, ki so jo uporabljali v starih časih. Gospod Slavko nam je povedal, da je današnja oprema gasilcev veliko bolj priročna, moderna in manj težka kot je bila včasih. Gasilka oprema, obleka, topi z vodo, gasilske maske, gasilske cevi….vse to so bile stvari, ki so jih uporabljali takratni gasilci. Gasilska oprema pa je bila včasih drugačna,  veliko težja in nedostopna.
Ob tej priložnosti se najlepše zahvaljujemo za lep sprejem v gasilskem muzeju, ogled in razlago našemu aktivnemu članu gasilskega društva Radlje, gospodu Slavku.

Sabina Hartman