Teden otroka, 4. – 10. 10. 2021 – Razigran uživaj dan (oddelek 7)

V tednu otroka so se odvijale različne dejavnosti. Veliko smo se igrali, si ogledali lutkovno predstavo, bili v knjižnici, na izletu in se sladkali s palačinkami.

Izlet v gozd

Izlet je bil  precejšen zalogaj, predvsem zaradi prečkanja ceste. Večinoma se zadržujemo v šolskem okolišu. Če želimo na izlet, smo primorani uporabiti glavno cesto. Pri tem je potrebno veliko potrpljenja, da nam uspe. Čeprav z majhnimi koraki, pa se vendar učimo! Po poti smo opazovali okolico, njive s koruzo, požete njive, vrtove in gozd. Tipali smo vejice, liste, ugotavljali razliko med iglavci in listavci. Nabirali smo storže. Otroci so lahko prosto tekali, raziskovali, se igrali. V gozdu smo si privoščili postanek in posladek. Pri tem je bilo zanimivo opazovati otroke, kako so nekateri vse, kar so imeli, delili z drugimi, nekateri pa na to niso niti pomislili. (Ob najinih namigih, da je lepo deliti z drugimi, so nato posamezniki ponudili, kar so še imeli).
Na izletu smo se imeli lepo. Ena izmed deklic je rekla, da še nikoli ni bila na tako “fajnem” izletu.