• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

SPREHOD ZA SPOMIN – 21. 9. 2023 ( odd. 1 in 5 )

Kot vsako leto smo se tudi letos odzvali povabilu h sodelovanju z domom Hmelina, ob svetovnem dnevu Alzheimerjeve bolezni in vseh drugih oblik demence.

Za začetek smo se zbrali v parku, kjer smo poslušali pravljico : Lela B. : Zakaj je babica jezna. Skupaj z otroki so se dotaknili vsebine pravljice in jo povezali z vsakdanjim življenjem.

Otroci so starostnike popeljali in pospremili po parku, nato pa je sledilo druženje ob pecivu, soku in petju. Takšna druženja so  zlata vredna, otroci dobijo vpogled v življenje starostnikov, se z njimi pogovarjajo, družijo, starostniki pa nadvse uživajo v njihovi družbi. Za konec smo se skupaj sprehodili še po ulicah Radelj, kjer smo se tudi poslovili in odpravili nazaj proti vrtcu.

Otroci in strokovne delavke oddelka 1 in 5

Skip to content