• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

SLUŽBE IN PRAVILA V SKUPINI 1 (ODDELEK 1 – oktober 2020)

Otroci se že v začetku šolskega leta seznanijo s pravili v skupini, jih sooblikujejo in se tudi seznanijo s posledicami ob prekršitvi le teh. Pravila so nazorno slikovno podprta ter za njihovo starost dojemljiva in razumna. Tako kot so otroci prisotni pri postavljanju pravil, je od njih potrebno zahtevati, da se jih držijo in da smo starejši dosledni, saj bi se hitro zgodilo, da bi bile same sebi namen. S temi pravili razvijamo sočutje in tako otrokom pomagamo razumeti, kako se drugi počutijo oziroma čutijo.

Vzporedno s pravili si dodelimo tudi službe, ki so prav tako slikovno podprte kakor pravila. Službe otroci opravljajo v parih, ki jih tedensko zamenjamo.

Tako službe kot pravila, ki so vzete in uporabljene po mediatorju mag. Janiju Prgiću in pozitivni disciplini otroke spodbujajo h komunikaciji, medsebojni pomoči, strpnosti, odgovornosti, razvijanju empatije – posledično je boljše naše počutje in smo zadovoljnejši.

Petra Grubelnik