• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

SIRUP IZ REGRATOVIH CVETOV IN SMREKOVIH VRŠIČKOV (igralnica 4)

Sirupa iz smrekovih vršičkov in regratovih cvetov veljata za enega najboljših naravnih zdravil za zdravljenje prehlada in kašlja. Razkužujeta dihalne poti in blagodejno delujeta na dihala. Zato smo si tudi mi pripravili naravno zdravilo. Najprej smo izdelali sirup iz regratovih cvetov. Na bližnjem travniku smo nabrali rumene cvetove in jih po plasteh (izmenjevali smo plasti cvetov in sladkorja) nadevali v steklen kozarec, ki smo ga postavili na okensko polico. Po enakem postopku smo pripravili sirup iz smrekovih vršičkov. Otroci so vršičke in regratove cvetove vonjali, tipali in raziskovali. Nato smo opazovali, kaj se je dogajalo z mešanico, ki smo jo pripravili. Ko se bo sladkor stopil, bomo vsebino precejali in jo nalili v steklenice, tako bomo pripravljeni na prehlade. Sirup bomo tudi uporabili za sladkanje čaja.

Andreja in Špela

Skip to content