• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

Praznični december, oddelek 7

December je bil prazničen kljub vsem ukrepom. Pravzaprav ni bilo bilo dosti drugače, kot v prejšnjih letih. Manj je bilo druženja izven igralnice, zunanjih obiskov, znotraj igralnice pa so potekale dejavnosti primerne prazničnemu času. Vsak dan smo se zbirali ob ekološki smrečici, na katero je palček nastavljal pisma, sladka presenečenja, uganke. Palček nas je tudi obiskal in nam s svojimi norčijami polepšal dan. Izdelovali smo okraske iz gline in odpadnega materiala. Okrasili smo si igralnico, nekaj okraskov  odnesli domov, obdarili pa smo tudi starostnike v Domu Hmelina. Zanje smo pripravili  krajši program in jih razveselili z zimskimi pesmicami. Pripravili smo si sadno solato, pekli piškote in se z njimi posladkali na čajanki. Pogovarjali smo se o dobrih možeh in že skoraj pozabljenih običajih v decembru (tepežnica, štefanovo). Poslušali smo glasbo, se učili in prepevali zimske pesmi. Izdelovali smo voščilnice, brali zimske pravljice, praznovali decembrske rojstne dneve. Veliko se igrali in zabavali. Vsak dan smo bili zunaj in uživali v igri na snegu. Obiskal nas je dedek Mraz in nas obdaril s tatami blazinami in sladkarijami.  Preživeli smo lep, čaroben mesec.  Upajmo, da se nam uresničijo vse dobre želje in se bomo v prihodnje lahko spet družili kot nekoč.