Pravila ravnanja v Vrtcu Radlje v času razbremenitvenih ukrepov

Št. dokumenta: 6021-18/2021-2                                                                         Radlje ob Dravi, 30. 8. 2021

Spoštovani starši!

OBVESTILO

O PRIPOROČLJIVIH PREVENTIVNIH RAVNANJIH ZARADI KORONAVIRUSA

V skladu z napotki ministrstva za izobraževanje, znanost in šport in trenutno veljavnimi navodili pristojnih institucij smo sprejeli preventivne ukrepe za omejitev širjenja novega koronavirusa.

Pri preprečevanju okužbe z virusom SARS-CoV-2 (koronavirusom) je tako kot pri drugih nalezljivih bolezni, ki povzročajo okužbe dihal, priporočljivo upoštevati naslednje vsakodnevne preventivne ukrepe, ki jih priporoča Nacionalni inštitut za javno zdravje (v nadaljevanju NIJZ):

• Izogibamo se tesnim stiskom z ljudmi, ki kažejo znake nalezljive bolezni.
  • Ne dotikamo se oči, nosu in ust.
  • V primeru, da zbolimo, ostanemo doma.
  • Upoštevamo pravila higiene kašlja.
  • Redno si umivamo roke z milom in vodo.
  • V primeru, da voda in milo nista dostopnaza razkuževanje rok uporabimo namensko razkužilo za roke. Vsebnost alkohola v razkužilu za roke naj bo najmanj 60 %. Razkužilo za roke je namenjeno samo zunanji uporabi. Sredstva za čiščenje/razkuževanje površin niso namenjena čiščenju/razkuževanju kože.
  • Glede na trenutno epidemiološko situacijo splošna uporaba zaščitnih mask ni potrebna.
  • V času povečanega pojavljanja okužb dihal se izogibamo zaprtih prostorov, v katerih se zadržuje veliko število ljudi.
  • Poskrbimo za redno zračenje zaprtih prostorov.
  • V prostorih vrtca uporabljamo maske in si pred vstopom razkužimo roke.

Za uspešno preprečevanje pojava in širjenja različnih okužb potrebujemo tudi Vašo pomoč. Pri tem nam lahko pomagate tako, da skupaj naredimo nekaj stvari:

• Naučimo otroke, da si pogosto in pravilno umivajo roke z milom in vodo (glejte priložen letak).
  • Naučimo otroke, da kašljajo in kihajo v robček ali zgornji del rokava, če nimajo robčka pri sebi (glejte priložen letak).
  • Ne pošiljajte bolnih otrok v šolo ali vrtec. Bolan otrok ne sodi v kolektiv. Če bo otrok zbolel v šoli ali vrtcu, boste prejeli obvestilo, da ga odpeljete domov. Poskrbite, da bo otrok ostal doma do ozdravitve.

V primeru kakršnih koli vprašanj ali pojasnil nas lahko pokličete na tel: 02 88 79 572; več informacij v zvezi s koronavirusom pa lahko najdete na spletnih straneh NIJZ.                            https://www.nijz.si/sl/preprecevanje-okuzbe-z-virusom-sar-cov-2019

V upanju na zdravje in dobro počutje vseh Vas lepo pozdravljamo!

Ravnatelj: mag. Damjan Osrajnik

Osnovno obvestilo za spletno stran koronavirus

Pravila – razbremenilni ukrepi – COVID 19 – VRTEC – 1.9.2021.docx