• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

“Potovanje na Japonsko” in peka medenjakov (december 2019 – oddelek 1)

V mesecu decembru smo v naši igralnici pekli medenjake – cel vrtec je dišal po cimetu in medu. Otroci so aktivno sodelovali in komaj čakali, da bodo medenjake tudi poskusili. V letošnjem letu smo se na nivoju vrtca dogovorili, da bomo pripravili tradicionalno decembrsko čajanko malo drugače. Odpravili smo se »po svetu« in raziskovali, kako pijejo čaj v drugih deželah – npr. na Japonskem, v Indiji, v Rusiji,… Pri nas smo odpotovali v deželo vzhajajočega sonca, na Japonsko. Prinesle smo kimono, japonski čajnik in skodelice, japonske knjige, pripravile nizko mizico in otrokom predstavilepar japonskih besed kot npr. konichiwa, arigato gozajmas. Med čajanko smo poslušali instrumentalno japonsko glasbo.