• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

Pohod Ciciban planinec

POHOD OD PESNIKA DO GOZDARSKE HIŠE

 

V petek, 17. junija, nam je muhasto vreme končno dovolilo, da smo se v okviru vrtčevske dejavnosti Ciciban planinec odpravili na zaključni pohod. Petnajst otrok, starši, stari starši, starejši in mlajši bratci in sestrice ter kuža smo sestavljali lepo pohodniško druščino. Zbrali smo se pri koči Pesnik (1101 m) od koder smo se po gozdni cesti smelo napotili proti gozdarski koči. Do koče smo prikorakali v slabi uri in tudi najmlajši med nami so pokazali veliko mero vzdržljivosti. Na poti so nas otroci nekajkrat razveselili tudi s Kekčevo pesmijo, opazovali so potoček in gozdno rastje, nekateri pa so imeli še več kot dovolj energije, da so tekali malo sem, malo tja. Po kratkem postanku pri kočici, kjer smo lahko pokukali v vsakdan pohorskih gozdarjev, smo se po isti poti vrnili do koče na Pesniku. Vedno bliže cilju smo bili, hitrejši je bil naš korak, kajti že je dišalo po slastnih čokoladnih palačinkah, osvežilnem soku in kavici, s katerimi so nas pogostili oskrbniki koče na Pesniku. Otroci so ožigosali  svoje planinske dnevnike, vodja izleta Lilijana Dapčevič pa jih je še podpisala. Idealno vreme, prekrasna in živahna družba ter pogostitev na cilju so nas tako navdušili, da smo si obljubili, da se v tako lepem številu kmalu spet zberemo in našim najmlajšim privzgojimo ljubezen do pohodništva, narave in veselega druženja.

 

Zapisala Silvo Salčnik in Nika Plevnik, videoposnetek Silvo Salčnik

Skip to content