• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

OLIMPIJSKE IGRE V VRTCU VUHRED

Olimpijske igre so priložnost, ko otrokom lahko pobližje predstavimo različne športne zvrsti. Tako jih lahko navdušimo za preizkušanje le-teh. S tem namenom smo se odločili, da se bodo v oddelku 11 in 12, odvijale prave olimpijske igre. Najprej so otroci naredili plakat z različnimi športi in koledar z odštevanjem do olimpijskih iger, izdelali pravo olimpijsko zastavo in baklo. Spoznali so celine, ki jih krogi na zastavi predstavljajo in jih poimenovali. Na dan olimpijskih iger, smo pred vrtcem prižgali baklo in odšli po kraju. Na cilju smo prisluhnili še olimpijski in slovenski himni. Otroci se bodo preizkušali v različnih športnih disciplinah in prejeli medalje. Cilj olimpijskih iger je prispevati h grajenju mirnejšega in boljšega sveta, v katerem vlada olimpijski duh, medsebojno razumevanje, prijateljstvo.