• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

Obisk zeliščnega vrta (oddelek 12 – ENOTA VRTCA REMŠNIK, 4. 10. 2019)

Že Pehta in Kosobrin sta dejala: »Za vsako bolezen rož’ca raste«.

Ker bo letošnje leto namenjeno Kekcu, Pehti in zeliščarstvu, smo se odločili, da si ogledamo pravi zeliščni vrt. V petek, 4. 10. 2019, smo se z otroki in starši odpravili na pohod do posestva »Pačkon« (Tertinek), kjer nam je domačinka Irena pokazala svoj zeliščni vrt. Spoznavali, vonjali in nabirali smo različna zelišča, iz katerih smo si skuhali čaj. Irena nam je pokazala različne kreme, ki jih izdeluje, iz skrbno izbranih naravnih sestavin, pridobljenih iz dreves, sadežev, od živali in rastlin. Vsakemu otroku je podarila mazilo za ustnice, ki bo v teh hladnih dneh prišlo še kako prav. Vsak otrok si je izdelala nalepko, ki jo je nalepil na pokrovček mazila. Na koncu je sledila še sladka pogostitev – palačinke.

Popoldan je minil v prijetni družbi, v objemu narave in domačnosti. Ireni pa želimo vse dobro na zeliščarski poti.

Franja, Karin in Valerija