• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

Obisk knjižnice ob “Tednu otroka” (oktober 2019 – oddelek 6)

Knjižnica je prostor, kjer se lahko umirimo, sprostimo, zmanjšamo občutek napetosti in stresa. V knjižnici je vse tako umirjeno, tiho, sproščeno. Zato je pomembno, da znamo tudi  naše telo umiriti, sprostiti, biti nekaj časa tudi v tišini… Z vsem tem krepimo naše zdravje, naše telo.

Ob Tednu otroka, katerega moto je bil Otrokove pravice, smo obiskali našo mestno knjižnico Radlje ob Dravi. Obiskali smo jo z namenom, da si v knjižnici izposodimo knjigo na izbrano temo ob Tednu otroka. Že v vrtcu smo se z otroki pogovarjali na to temo. Otroci so ugotovili,  da je njihova pravica to, da imajo mamico, očka, brata, sestrico, da imajo topla oblačila, da jih ne zebe, da niso lačni da imajo toplo hrano, vodo, igračke in tudi prijatelje za igro. In ravno na to izpeljanko “prijateljstvo” nam je knjižničarka poiskala knjigo in otroci so želeli, da jo skupaj preberemo. Ob prebrani pravljici so otroci ugotovili, da imamo lahko več prijateljev naenkrat in se skupaj z njimi lahko igramo, zabavamo, smejimo.