• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

Obisk gasilcev v oddelku 6

V četrtek, 14. 11. 2019, smo imeli v naši skupini prav poseben obisk. Obiskal nas je gasilec Aleš, ki je oče naši deklici iz skupine. Našemu povabilo se je z veseljem izzval. Z gasilcem  so otroci naredili prav poseben intervju. Otroci so mu postavili zanimiva vprašanja: »Ali gasilci kdaj rešujejo muce iz dreves? Zakaj imajo gasilci tako velik rdeč avto? Zakaj imajo gasilci velike čelade? Zakaj potrebujejo gasilci lučko na čeladi? Zakaj gasilci potrebujejo rokavice in obleko z rumenimi traki?« Veliko vprašanj in svojih zgodb so mu otroci povedali in gasilec Aleš jim je z veseljem prisluhnil in odgovoril na vsa postavljena vprašanja. Omogočil jim je, da so si od blizu pogledali in preizkusili vso gasilko opremo in videli gasilke pripomočke. Najbolj zanimiv jim je bil gasilski telefon. Tako so ga poimenovali otroci. Gasilec Aleš pa jim je povedal, da je to radijska postaja, s katero se gasilci pogovarjajo, dogovarjajo, kadar pride do nesreče. Otroci so gasilcu želeli pokazati tudi svoje že izdelane gasilke pripomočke kot so gasilki dom, gasilke čelade, gasilski telefon in gasilski avto. Otroci so se z narejeno gasilko opremo igrali igro vlog gasilcev in pri tem vključili v igro tudi gasilca Aleša. Želeli so pokazati, kako pogasijo požar s cevmi in hitijo na pomoč z gasilskim avtomobilom.

Naša izbrana tema gasilec, gasilka  je v naši skupni zaživela. Otroci uživajo v igri vlog gasilec, gasilka in vsak dan znova se skozi igro veliko naučijo, spoznajo, saj so pri tem sami aktivni udeleženci in veliki ustvarjalci.

Ob tej priložnosti se še enkrat najlepše zahvaljujemo našemu gasilcu Alešu za prijeten, poučno igriv obisk.

Otroci s Sabino in Alenko