• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

NAŠ VRT V JESENSKEM ČASU (igralnica 5)

V jesenskih mesecih na našem vrtu pobiramo še zadnje pridelke. V mesecu septembru so otroci pobirali še zadnji paradižnik, ki so ga sam vzgojili v igralnici in spomladi posadili v gredice na vrtu.  Letošnja letina je bila zelo dobra, saj smo ga jedli v solatah vso poletje in še dolgo v jesen. Med poletnimi počitnicami so otroci v eno gredico na vrtu posejali črno redkev, ki smo jo v mesecu oktobru že pričeli pobirati in jesti pri malici.

Vrt pa je v jesenskem času potrebno pripraviti na počitek. Tudi pri tem imajo aktivno vlogo otroci. Ker nadzemni deli odmrejo, sva midve najprej porezali odmrle dele, otroci pa so jih pospravili v vreče in pomagali pri odnašanju opore (lesenih kolov) v šupo. Naslednji dan so otroci pomagali pri drobljenju grudic, puljenju plevela in na koncu grabljenju in urejanju gredice, da je le ta dobila urejeno končno podobo. Zelo zanimivi so jim bili deževniki, ki so pokukali iz zemlje, ko smo le to prekopali. Nekateri so jih prijeli brez težav, drugim je bilo neprijetno in so jih le opazovali.