• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

Lutkovna predstava – Jabolko (Anja Štefan) (oddelek 11 – oktober 2020)

Lutke imajo pomemben vpliv na otrokovo duševno zdravje. Preko njih otroci doživljajo empatijo in tudi samozavest. Zato sva se odločili, da bova otrokom pripravili lutkovno predstavo z naslovom Jabolko avtorice Anje Štefan. Pripravili sva ploske lutke jablano, jabolko, ježeka in miško. Skupaj z otroki pa smo izdelali sceno iz naravnega materiala. Pred predstavo smo se pogovorili o tem, kako se vedemo kadar smo na lutkovni predstavi oz. v gledališču. Otroci so naju zelo presenetili z zanimivimi odgovori: smo tiho, ne kričimo, poslušamo, se ne potiskamo. Po predstavi smo se o vsebini še pogovorili in otroci so zelo sodelovali. Ker je bil takšen dober izziv na predstavo sva se odločili, da s temo nadaljujeva. Od strokovnih delavk iz oddelka 10 sva si sposodili še ročni lutki miško in ježka, ter predstavo odigrali še z njima. Ročne lutke so otroke veliko bolj pritegnile, prevzele in nagovorile kot ploske lutke. Po predstavi sva otrokom ponudili možnost, da še sami odigrajo predstavo. Bili sva navdušeni kako so si otroci zapomnili vsebino zgodbe. Komaj so čakali, kdaj bo lahko kdo od njih pripovedoval zgodbo ali pa jo zaigral z lutko.

Tara in Lilijana