• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

KULTURNI PRAZNIK V VRTCU VUHRED

Razvijati kulturo v sebi, v svojem ožjem in širšem okolju, je pomembno poslanstvo vsakega odraslega. Vendar pa kulturni ne postanemo sami po sebi, zato je posredovanje kulture zelo pomembno v vrtcu oziroma pri najmlajših.

Prešernova poezija je resna in težka za predšolske otroke. Napisal pa je tudi nekaj bolj lahkotnih pesmi ko je Povodni mož, ki jih lahko preberemo tudi najmlajšim.

V garderobi vrtca smo se najprej z otroci pogovorili kaj pravzaprav vedo o kulturi in Prešernu. Spoznali smo slovensko zastavo in grb. Prisluhnili smo tudi slovenski himni Zdravljici in si nato ogledali še risani film o Povodnem možu. Na koncu pa smo se posladkali s sladkimi figami – takšnimi kot jih je delil doktor Fig-fig.

Skupaj z otroci smo preživeli prijetno kulturno dopoldne.

 

Zapisala: Maša Trojak