• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

Kamenček prijaznosti (oddelek 12)

V tednu od 7.11. do 11.11. smo se z otroki pogovarjali, kakšne značilnosti imajo živali v zgodbi (Gradič). Muha je prijazna, medved je hudoben,nesramen in jezen, živali so srečne, vesele… Poudarek smo dali prijaznosti.

Predstavili sva jim projekt društva Humanitarček in se z njimi pogovorila, kako oni izkazujejo prijaznost. Otrokom se je zdela ideja društva zanimiva, zato smo se skupaj odločili, da bomo tudi mi izdelali kamenčke prijaznosti.

Zanimive kamenčke s sporočilom o prijaznosti smo nato prenesli na različna mesta po Vuhredu. Vsak otrok pa je kamenček odnesel tudi domov, kjer ga je na skrivno mesto nastavil svojim najbližjim.

Naslednji dan so starši povedali, da so bili prijetno presenečeni, saj so jih na različnih mestih čakali kamenčki prijaznosti (v nabiralniku, omari, polici, v predalu s priborom ….).

Skip to content