• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

Kam s kruhom? (oddelek 10 – januar 2020)

Skoraj vsaki dan se odpravimo na sprehod do bližnje kmetije. Tam imajo različne živali, kot so krave, kokoši, muce, zajci. Na kmetiji opazujemo živali, jih poimenujemo (krava, bik, teliček), primerjamo živali med seboj (krava ima vime, kjer ima mleko, mleko pijemo mi), katere okončine imajo in koliko, s čim se hranijo… Glede nato kako otroci z veseljem obiščejo kmetijo sva se s strokovno delavko odločile, da bomo bolje spoznavali živali na kmetiji in s čim vse se hranijo. Pogovarjali in spoznali smo, da krave jedo seno in silos, kokoške jedo koruzo, muce jedo brikete, zajčki jedo travo in star kruh. Ker nam občasno pri malici ostane kakšen košček kruha, ki ga otroci ne pojedo, smo se po predhodnem dogovoru z gospo Slavko odločili, da bomo ostanke kruha posušili in jih nesli zajčkom. Zdaj redno sušimo kruh in z njim hranimo zajčke. Otroci so se tako naučili, da ima tudi star košček kruha še svoj namen, saj lahko z njim nahranimo živali v našem primeru zajčke.

Tara in Lilijana