• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

Kako smo vzgajali grah? – marec-julij 21 (oddelek 5)

Hitro spomladi, ko smo uredili gredice, so otroci na vrtu posadili grah. Večkrat tedensko so otroci hodili opazovati, če že kaj raste. Naše rastlinice dolgo niso pokukale na plan. Otroci so bili že kar malce neučakani. Ko so le pogledale iz zemlje, jih je bilo zelo malo. Zgodilo se nam je to, kar se lahko zgodi vsakemu vrtnarju, da včasih posadi staro seme. To nas ni odvrnilo od gojenja graha. Dosadili smo novo seme. To ni bilo staro in je hitro vzklilo. Kar naenkrat je bilo na našem vrtu polno rastlinic graha, ki so hitro rasle, zato smo jim morali narediti oporo. Grah je zacvetel in stroki so se hitro pričeli polniti z grahci. Ko je dozorel, smo ga populili in izluščili, kuharice v kuhinji pa so ga uporabile v slastni rižoti.