• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

JESENSKI POHODI – ODDELEK 5

Gibanje je za otroka zelo pomembno. Otroci uživajo v novih izzivih, raziskovanju, druženju in spoznavanju novih stvari.

Na daljših pohodih jim omogočamo vse to in še več. Preizkušajo in podirajo meje svoje vzdržljivosti, iz sebe iztisnejo še zadnje atome moči in premagajo tudi daljše izlete in pohode. To so njihove male zmage.

Na naših jesenskih pohodih smo raziskovali in opazovali naravo okoli nas, nabirali jesenske plodove ( kostanj, oreh, želod, storž,… ), razvijali gibalne spretnosti na različnih površinah ( hrib navzgor in navzdol, luknje, visoka trava, gozdna tla,… ), ter uživali v druženju z vrstniki. Opazovali smo kako letni čas spremeni naravo okoli nas.

Na vsakem izmed teh pohodov, smo se naučili nekaj novega in se vrnili v vrtec prijetno utrujeni.

 

 

Skip to content