Folklora

ENOTA RADLJE

Cilj:

• otrok usvaja osnovne prvine ljudskih plesov, ljudskih rajalnih iger in drugih plesnih iger,
  • otrok sodeluje pri pripravi različnih praznovanj in se uči nastopati pred publiko.

Naše druženje poteka vsak torek od 8.00 do 8.30 v igralnici 7.

Otroci se bodo družili, igrali se bodo rajalne igre in obujali staro ljudsko izročilo, ki vse preveč tone v pozabo. S svojim programom bomo sodelovali na različnih prireditvah v vrtcu, predstavili pa se bomo tudi širši javnosti (dom  Hmelina, zaključek za starše…).

Vodji, Petra Grubelnik in Anja Vraber, bova skrbeli za prijetno vzdušje na vajah in se trudili, da se bodo otroci čim več novega naučil, pridobili in uživali ob obujanju starega ljudskega izročila.

ENOTA VUHRED

CILJI:

• ohranjanje ljudskega izročila
  • spodbujanje doživljanja lepote gibanja v občutenju telesa
  • razvijanje odnosa do soplesalcev v skupini
  • oblikovanje prvin različnih gibanj v različnih formacijah

DEJAVNOSTI

• igre za razvijanje sposobnosti imitiranja in sproščenosti
  • vaje za plesnost in ritem, ravnotežje in prostor
  • odrske postavitve
  • plesi in rajalne igre
  • izdelovanje in igranje na zvočila