• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

IGRALNICA V GOZDU (oddelek 1 – september 2021)

To leto smo se v skupini 1 odločili, da si v gozdu dovolj blizu vrtca poiščemo prostor, ki si ga bomo uredili v gozdno igralnico. Tukaj se bomo lahko igrali, raziskovali, ustvarjali, brali…in res, našli smo primeren prostor, ki je ravno prav oddaljen od vrtca – 20 min večinoma v hrib, tako poskrbimo tudi za našo kondicijo. Ustvarili smo si kotičke kuhinja, soba, avto, gugalnice, skrivne poti, tudi tobogan :). Na poti do igralnice je odličen teren za urjenje spretnosti, izvajanje različnih nalog, iskanje, raziskovanje. Iščemo material, ki  ga potrebujemo za urejanje igralnice, npr. iskanje gladkih kamnov za poti med kotički (otrok poišče dva gladka kamna, ki sta večja od njegove dlani, poišče palico za gradnjo bivakov, ki je enako dolga ali daljša od njegovega telesa, roke, noge…tako se igramo GOZDNE MATEMATIKE), po karticah gozdne pedagogike iščemo različne plodove, drevesa, grme, lišaje.

Kako potekajo dejavnosti, igra na poti do igralnice in v igralnici, si lahko ogledate v filmih na spodnjih povezavah, ki jih bomo sproti dodajali.  (DODANIH JE 5 FILMOV)

1. FILM

2. FILM

3. FILM

 

4. FILM

5. FILM