• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

GLASBENA DRAMATIZACIJA ROKAVICA (februar 2020 – oddelek 3)

V skupini smo pretekla dva meseca spoznavali zimska oblačila. S sodelavko sva zaznali glasbeno pravljico z naslovom Rokavica (ruska ljudska pravljica). Z otroki smo spoznavali zgodbo in pesem na to tematiko, preko instrumentalne glasbe smo imitirali različne živali v zgodbi. Otroci so si sami izbrali žival, ki jo bodo predstavljali. Nato smo sešili ušesa in pričeli ustvarjati predstavo.

Otroci so se tako vživeli v svojo zgodbo, da smo na predstavo povabili vse skupine v vrtcu Radlje. Nazadnje smo se odpravili v igralnico 7, kjer smo zaigrali še njim.

Po vsaki predstavi je aplavz otrok in vzgojiteljev povedal vse. Otroci so bili ponosni in želeli so jo ponavljati znova in znova.

Zapisali: Petra Renat in Maša Trojak