Druga adventna pravljica v oddelku 12

V tem tednu smo brali zgodbico Saj, zmoreš Poldek (A.Hest).  Škrat Vilko nam je pustil recept in nas prosil, da odmerimo določeno količine sestavin za kolačke. Najprej smo morali ugotoviti s čim bi lahko to naredili. Nekateri so predlagali rdečo-modre palice, meter, žlice, tehtnice …

Tako smo ves teden tehtali različne stvari. Otroci so imeli v igralnici na razpolago digitalno tehtnico in tehtnico na uteži. Sploh slednja jim je bila zelo zanimiva saj so morali poiskati ravnovesje.

Na prostem pa smo iskali ravnovesje s snežnimi kepami. Pripravili sva jim preprosto tehtnico in otroci so raziskovali in sodelovali.

Ob koncu tedna pa smo naredili še Slivovo ulico v kozarčku, kjer je bila barvna snežna nevihta.