• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

Darilo od dedka Mraza v enoti Vuhred

V četrtek po predstavi je Dedek Mraz obiskal vrtec in nam pod smrečico v garderobi  pustil darila. V petek sta jih pujsek in volk s pomočjo otrok razdelila po igralnicah.

»Vlka škatla je« so dejali otroci in pričeli z odvijanjem in ugibanjem, kaj se skriva v njej.

»Mogoče je velika knjiga«, »al pa miza«. Ko so darilo odvili, so bili zelo veseli velike lesene hiške. Postavila sem jim vprašanje, ali so prepričani, da se v tej ozki in veliki škatli skriva hiša, saj mislim da je škatla za takšno veliko hišo precej premajhna.

»Ja, mogoče pa ni tako velika, Duška?« »Kaj pa če je bolj ozka«.

Skupaj so nato ugotovili, da bo jo potrebno sestaviti. Razporedili smo si delo, en otrok je preveril, ali so vsi deli, nekaj otrok je dele iskalo in štelo, preostali otroci pa so pregledali vso majhno pohištvo in lutke. Zelo zanimivo jih je bilo  opazovati, kako so primerjali načrt in iskali prave dele. Ko so vse preverili, je sledilo sestavljanje, tukaj so na začetku potrebovali nekaj moje pomoči, nato pa so sami dobro nadaljevali z delom. Ponosno so mi nato pokazali končni izdelek in njihova igra se je pričela.

Duška Langeršek