• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

Daljši pohod do Starega gradu nad Radljami (1.10.2019 – oddelek 1)

Naša skupina je vključena v projekt »Zdravje v vrtcu« in tako smo izkoristili lep, sončen jesenski dan ter se odpravili proti Staremu gradu nad Radljami.

Pot nas je najprej vodila skozi center Radelj, preko travnika in nato do gozda. Z otroki smo se ustavili ob robu in pogovorili o tem, da bomo danes mi gostje v tem gozdu in da se temu primerno na našem pohodu tudi obnašamo – pogovarjamo se tiho in tako ne prestrašimo živali, ki domujejo v gozdu; smeti odnesemo nazaj v dolino; drevesne liste, veje, vijolice opazujemo in jih pustimo, da jih bodo lahko občudovali še mnogi, ki jih bo pot zanesla tod mimo.

Otrokom je pot nudila neskončno možnosti – lahko so tekali, se urili v plezanju, preskakovanju luž, hodili po strmini navzgor/navzdol, opazovali so drevesa, skorje, vijolice, storže, skale,…

Ko smo dospeli na naš cilj pa se nam je odprl čudovit razgled na mesto.

Današnji »pobeg« v naravo nas je napolnil z mirom in energijo, ki nam jo nudi narava.

Sonja Čoderl