• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

Daljši pohod po gozdnem robu in raziskovanje narave (oddelek 6 – februar 2021)

Današnji zimski sončni dan smo izkoristili za daljši pohod po gozdnem robu. Že ves teden smo se pogovarjali o živalih po zimi, si ogledali dokumentarno oddajo o tem. Skupaj smo ugotavljali in raziskovali, kaj počnejo živali pozimi, katere živali prespijo zimo, katere si iščejo hrano, katere odletijo v tople južne kraje, itd. V dokumentarni oddaji o živalih po zimi so bile prikazane živalske stopinje. Današnji četrtkov zimski dan smo izkoristili ravno zato, da bi v gozdu našli živalske stopinje. In res smo jih. Našli smo veliko zanimivih stopinj. Bile so velike, male od različnih živali in ljudi, ki se sprehajajo po gozdu. Našli smo tudi skrite velike in male luknje, v kateri se skrivajo različne živali. Skratka v gozdu smo danes ugotavljali, raziskovali, primerjali in iskali skupne rešitve. Najdeno stopinjo v gozdu so otroci tudi fotografirali. V naslednjih dneh bomo vse te stopinje primerjali s pomočjo leksikonov, dokumentarnih oddaj, fotografij in tako bomo skupaj prišli do prave ugotovitve in skupne rešitve.

Sabina in Alenka