• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

DALJŠI POHOD DO KAPELICE IN IGRAL NA DOBRAVI (14. 9. 2018 – ODDELEK 5)

V petek, 14.9.2018, smo izvedli daljši pohod do kapelice in igral na Dobravi. Pohod sva prilagajali zmožnostim otrok, saj sta v skupini dve novinki in nisva vedeli, kolikšne so njune zmožnosti. Traso smo izpeljali tako, kot sva si jo zastavili, saj tudi novinkam dolžina pohoda ni predstavljala težav. Pomembno na tem pohodu je bilo to, da so otroci lahko sproščeno in prosto hodili, kot so želeli, saj smo izbrali zelo neprometno pot med hmeljišči in ob robu gozda. Na poti smo videli kako deponirajo ostanke hmelja nazaj na njive, kako hmelj pobirajo, kako žanjejo koruzo… Pri kapelici smo se okrepčali z vodo, pri igralih pa še z jabolki. Otroci so se zaigrali, tekali, vozili po toboganu… Največja atrakcija pa je bil srnjak, ki sta ga dve deklici zagledali v bližnjem gozdu in je bil popolnoma udomačen. Prišli smo mu v bližino 2 m ali manj. Otroci so ga opazovali kako je jedel travo, obiral listje na drevesu, butal z glavo v veje, kopal z nogami… Bili so navdušeni. Preživeli smo športno aktiven dopoldan.

Zapisala: Anja Vraber