• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

CICIBAN PLANINEC V RIBNICI NA POHORJU (21. 10. 2017)

Bilo je sončno sobotno dopoldne 21. oktobra 2017. Cicibani planinci so se s svojimi starši, babicami in dedki zbrali ob 10.00 uri pred Športno hišo Bajta v Radljah. Vsi polni pričakovanj smo se z avti odpravili po poti čez Podvelko v Ribnico na Pohorje. Pod smučiščem smo naredili skupinske fotke, nato pa pot pod noge in smo se odpravili na pohod čez gozd proti vrhu smučišč. Sonček nas je tako razveseljeval z močnimi sončnimi žarki, da smo morali kar hitro sleči debele jopice, pa še hoja v hrib nas je dodatno pogrela. Veseli cicibani planinci so tekali sem ter tja, malo navzgor in malo navzdol, veselo klepetali in premagovali pot. Nato smo prišli do malo bolj zahtevne vzpetine, cicibani planinci so jo brez težav premagali, nekateri starši pa smo imeli že malo težav, ampak dobro da smo imeli naše sončke, ki so nam pomagali z dobro voljo in vzpodbudnimi besedami. Kmalu smo bili na vrhu. Odprl se je prelep pogled na Ribnico na Pohorju in spodnji del smučišč. Cicibani planinci so se malo okrepčali s pijačo in prigrizki ter se poigrali s svojimi vrstniki. Nato smo se odpravili po smučarski progi navzdol. Tekali smo po progi sem in tja ter lovili drug drugega. Na našem cilju pod smučiščem nas so pričakali dišeče pečeni kostanji in pijača. Topli sončni žarki so nas močno greli, luščili smo dišeče kostanje in veselo klepali. Preživeli smo čudovito sobotno dopoldne z našimi zlatimi sončki, z našimi cicibani planinci. To so najlepši trenutki, ki jih lahko podarimo svojim otrokom, ko skupaj z njimi preživljamo trenutke v naravi. Hvala našim vzgojiteljicam, ki to organizirajo, da naše malčke uvajamo v trenutke planinstva.

Mamica Davida