• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

Čajanka v oddelku 6 (december 2019)

December je zagotovo najlepši in najbolj čaroben mesec v letu. Tudi v našem vrtcu skupaj preživimo, kar se da najlepši skupni čas in si pričaramo čarobne trenutke.

Ta trenutek čarobnosti, topline in medsebojne povezanosti smo si pričarali  s čajanko, ki se je odvijala v naši Sloveniji in sicer v sredo, 18. 12. 2019, naslednji dan, v četrtek, 19. 12. 2019, pa smo pripravili čajanko za naše prijatelje iz oddelka 5.

Takoj po malici smo skupaj z otroki pripravili zeliščni čaj iz mete in melise. Dodali smo mu pravi slovenski med in limono. Otroci so spoznali kulturo pitja čaja v Sloveniji. Slovenski običaj sva otrokom približali s slovensko narodno nošo, s plesom (skupaj z otroki sva zaplesali in zapeli slovenske ljudske pesmi). Zaplesali in zapeli smo ob zvokih harmonike, ki prav tako predstavlja slovenski glasbeni instrument. Ob praznični in lepo pogrnjeni mizi smo spili zeliščni čaj iz pravih čajnih skodelic. Ob čaju pa smo se posladkali z našim pečenim božičnim kruhom.

Otroci iz oddelka 5 so nas povabili k sebi, odpotovali pa smo v Anglijo in pili čaj po angleško.

Sabina Hartman