• 02 88 79 579
  • vrtec@osradlje.si

Čajanka po turško (december 2019 – oddelek 3)

Letos smo si čajanko zamislili malce drugače. Kot že vemo se po svetu pitje čaja razlikuje. V našem oddelku smo se odločili, da si bomo čaj postregli tako kot v državi Turčiji. Medse smo povabili otroke in vzgojiteljici iz igralnice 4.

Oblečeni sva bili v turško narodno obleko. Otroke sva pozdravili v turškem jeziku gunajdən, kar pomeni dobro jutro. Predstavljali sva moškega in žensko, tako so otroci videli razliko. Otrokom sva pokazala kje se sploh nahaja Turčija. Povedali sva, da je pitje čaja v Turčiji pomemben del dneva. Njihov čaj je močan, zato ga pijejo v majhnih količinah. Čaj pijejo iz tulipanastih kozarcev. Pri pitju je pomembno, da kozarec na vrhu držijo z obema rokama, saj je čaj vroč. Privoščili smo si njihov sladek čaj, ki je bil nadvse okusen. Turki si ob čaju privoščijo nekaj slanega peciva, mi smo pojedli piškote, ki smo jih pripravili v vrtcu.